Otomatic - producent maszyn do czyszczenia DPF
Maszyny do regeneracji filtrów DPF / FAP/ KAT

Nowości 2021

Zastosowanie odolejacza w maszynie do czyszczenia DPF

Odolejacz służy do zbierania oleju unoszącego się na powierzchni wody. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest mało powierzchni roboczej, występuje konieczność przemieszczania się i odolejania cieczy w różnych miejscach. Często do mycia trafiają zalane olejem filtry cząstek stałych po awarii turbosprężarek. 

   Dotychczas w maszynach do czyszczenia filtrów DPF nie był stosowany żaden system odolejania, a unoszące się na powierzchni wody zawiesiny olejowe trzeba było usuwać ręcznie. Niestety nie było to komfortowe rozwiązanie dla operatora maszyny, a co istotne nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Obecnie za sprawą odolejacza taśmowego, który zamontowany został w lewym tylnym rogu zbiornika wody, w maszynie DPF Premium, odseparowanie oleju od cieczy roboczej nie stanowi żadnego problemu i odbywa się automatycznie. Taśma wykonana jest z tworzywa sztucznego o właściwościach adhezyjnych. 

   Dzięki temu bez trudu udaje się oddzielić olej od płynu roboczego. Instalacja odprowadzania odpadów z odolejacza znajduje się na zewnątrz z lewej strony maszyny. W celu zebrania niechcianych substancji wystarczy podstawić 5 litrowy pojemnik np. bańkę. Największą zaletą zastosowania odolejacza taśmowego jest jego wysoka skuteczność, niezależnie od poziomu wody w zbiorniku. Ponadto podwyższa żywotność środków technologicznych, równocześnie zmniejszając koszty eksploatacji. Istnieje opcja wyposażenia w odolejacz maszyny DPF Premium za dodatkową opłatą.
Podczas mycia filtrów cząstek stałych w maszynach DPF stosuje się detergenty zwiększające efektywność procesu. Wcześniej istniała tylko jedna metoda dozowania. Tuż przed rozpoczęciem pracy operator maszyny wlewał określoną ilość płynu bezpośrednio do filtra, a następnie poddawał go czyszczeniu. 

   Inżynierowie OTOMATIC opracowali wygodne rozwiązanie, które zapewnia całkowicie bezosobową obsługę. Za sprawą automatycznego dozownika, który podczas całego procesu czyszczenia, w pewnych odstępach czasowych wtryskuje określoną dawkę detergentu do filtra, operator maszyny nie musi już pamiętać przed myciem o konieczności wlania do niego detergentu. 

  Główną zaletą tego rozwiązania jest gwarancja wykorzystania w stu procentach jakości i efektywności płynu myjącego, który podawany jest w odpowiednich ilościach wprost z zewnętrznego zbiornika do filtra.
Obie metody można łączyć lub stosować zamiennie według potrzeby.

Automatyczny dozownik detergentu podczas procesu czyszczenia

Zestaw akcesoriów – pistolet do przedmuchiwania sprężonym powietrzem, oraz pistolet do ciśnieniowego natrysku i powierzchniowego oczyszczania stalowej obudowy filtra środkiem czyszczącym


   Od tego roku firma OTOMATIC wprowadziła możliwość zamówienia maszyny do czyszczenia DPF korzystając z konfiguratora i wyposażenie o dodatkowe funkcje oraz akcesoria. 

   Pistolet ze sprężonym powietrzem ułatwia wydmuchanie zalegającej wody w kanałach filtra EURO 6 z pojazdów ciężarowych; lateksowe rękawice w zabudowie drzwi frontowych chronią ręce operatora oraz zabezpieczają przed kontaktem z rozpyloną cieczą podczas czyszczenia. 

   Pistolet z zainstalowanym zbiornikiem z detergentem umożliwia powierzchniowe oczyszczanie pod ciśnieniem zabrudzonej, stalowej obudowy filtrów. Powyższe rozwiązania ułatwiają wykonywanie
pomocniczych czynności przy zamkniętych drzwiach maszyny
Rozwiązanie pozwalające na połączenie instalacji centralnego ogrzewania z wężownicą umieszczoną wewnątrz zbiornika wody w maszynie. System działa w obiegu zamkniętym połączony z zewnętrzną instalacją c.o.

W sezonie grzewczym gorąca woda w instalacji centralnego ogrzewania przepływa przez wężownicę [zwojnica z rury nierdzewnej] stanowiąc dodatkowe źródło podgrzewania wody w zbiorniku maszyny. 

Taki mechanizm pozwala na utrzymywanie ciepłej wody w zbiorniku nawet w stanie spoczynku maszyny. Oszczędzasz czas i pieniądze w procesie grzania wody w zbiorniku maszyny.

Instalacja centralnego ogrzewania wody

Grzałki wody w systemie gorącokanałowym [zbiornik 500 l]Rozwiązanie polegające na umieszczeniu grzałek w zbiorniku wody w specjalnie zaprojektowanych kanałach ze stali nierdzewnej. 

Grzałki nie mają bezpośredniego kontaktu w roztworem wodnym w zbiorniku, dzięki czemu nie są narażone na oddziaływanie czynników zewnętrznych, w tym degradujący wpływ roztworu czyszczącego.

Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze mycie komory zbiornika, a w razie awarii nie ma potrzeby wymiany wody. Większy zbiornik sprawia również, że nie ma konieczności częstej wymiany wody.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram