Płyn do czyszczenia DPF

Preparat do czyszczenia filtrów DPF

DPF Active Matic – to alkaliczny, profesjonalny preparat do czyszczenia filtrów DPF.

Jego formuła to skrupulatnie dobrane proporcje, w której skład wchodzą substancje regulujące odczyn PH, środki powierzchniowo czynne, środki kompleksujące, oraz inhibitory korozji.

Skutecznie likwiduje wszelkie zanieczyszczenia ropopochodne, oleje, popioły oraz sadzę, które trudno usunąć innymi środkami.

 

DPF Active Matic zastosowanie: specjalistyczne maszyny do czyszczenia filtrów DPF / FAP oraz katalizatorów ( czyszczenie maszynowe )

Zasada działania :

Środek swobodnie przedostaje się do wkładu ( monolitu ) filtra poprzez jego drożne kanały wylotowe, następnie przeciska się mikroskopijnymi otworami w ściankach dzielących kanały monolitu, do zapchanych kanałów dolotowych.

Jego formuła sprawia, że mocno skompresowane, zapieczone cząstki stałe ulegają całkowitemu rozpuszczeniu zarówno w kanałach dolotowych filtra, jak również w jego mikroporowatych ściankach ( rys1).

  • Skrupulatnie dobrane środki powierzchniowo czynne zmniejszają powierzchniowe napięcie płynu czyszczącego, dzięki temu zwiększają skuteczność penetracji mikroporów filtra. Dzięki sile podmywania wszystkie zanieczyszczenia są odrywane od mytej powierzchni.
  • Odpowiednio dobrana lepkość płynu, sprawia, że podczas ruchu cząsteczek cieczy występuje zjawisko podobne w skutkach do tarcia.

Idealnie nadaje się czyszczenia w układach zamkniętych, stosowanych w maszynach do czyszczenia fitrów DPF oraz katalizatorów SCR.

Zalety :

  1. Niskopieniący
  2. Bezpieczny dla powłoki katalitycznej filtra DPF ( wrażliwej na alkalia )
  3. Wydajny, 200 ml do każdego DPF
  4. Zawiera inhibitory korozji
  5. Łagodny zapach

Niskopieniący – w maszynach do czyszczenia w układzie zamkniętym obiegu cieczy roboczej, ten element jest niezbędny. Pozwala na samodzielną pracę maszyny, bez konieczności ciągłego usuwania piany, lub gaszenia jej nadmiaru odpieniaczem. Bezpieczny dla pompy wody, w której nadmiar piany mógłby ją łatwo uszkodzić.

Bezpieczny – kanały wkładu filtra DPF pokryte są tlenkami glinu i ceru, stanowiącymi fundament dla cząstek platyny (chlorek platyny i pochodne związki metaloorganiczne, czyli to, co stanowi katalizator reakcji). Cząstki platyny katalizują utlenienie CO do CO2 i NO do NO2. Dzięki temu utlenianie sadzy w obecności NO2, może wystąpić w znacznie niższych temperaturach w zakresie od 250 ° C do 400 ° C. Nasz preparat DPF Active Matic nie narusza powłoki katalitycznej, w przeciwieństwie do większości preparatów ogólnie dostępnych na rynku.

Wydajny – preparat w formie koncentratu. Wystarczy 200 ml do każdego DPF dla skutecznego czyszczenia.

Zawiera inhibitory korozji – zmieszają szybkość powstawania korozji, poprzez tworzenie warstwy ochronnej na metalowej obudowie filtra.

Łagodny zapach – jego zapach nie wpływa ujemnie na ogólne warunki pracy.

UWAGA !!!

W ostatnim czasie pojawiło się na rynku wiele preparatów, oferowanych jako środki do czyszczenia filtrów DPF. Niestety w przeważającej większości uszkadzają powłokę katalityczną wkładu filtra.

Nasza firma na bieżąco kupuje i testuje takie preparaty. Wyniki są katastrofalne.

Skuteczność czyszczenia takich preparatów, ze względu na ich agresywny odczyn ( kwaśny lub zasadowy ) jest bardzo wysoka, jednakże trawią ( rozpuszczają ) tlenek glinu, element powłoki wkładu filtra. Nierzadko takie preparaty były wcześniej sprzedawane jako środki do czyszczenia silników z nagarów oleju. Wysoka ich skuteczność skłania niektórych producentów do oferowania ich teraz z nową etykietą. Elementy powłoki silników znacząco różnią się od delikatnej powłoki katalityczne wkładów filtra DPF.

Bezpieczeństwo naszego preparatu możemy łatwo wykazać klientowi stosując testy porównawcze.

Osoby używające profesjonalnych środków czystości powinny zapoznać się szczegółowo z etykietą produktu oraz kartą charakterystyki, gdzie podane są zalecane stężenia, metody użycia oraz wiele innych informacji mających wpływ na bezpieczeństwo pracy.